West Seneca West Early Bird Track Classic

Licensed to Trackqua - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/29/2017 06:02 PM
2017  WSW Invitational - 4/29/2017                       
Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
 MEET RECORD: # 15.11  4/30/2016   Tiana Luton, Sweet Home                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Wende, Christina          11 Kenmore West             16.24   3  10   
  2 Galley, Jayna             10 Holland Csd              17.43   3   8   
  3 Walker, Emilee            12 Holland Csd              17.47   3   6   
  4 Sorrentino, Brianna       10 West Seneca              17.56   3   4   
  5 Arnold, Genevieve          9 West Seneca              18.13   2   2   
  6 Freeland, Madeline         9 West Seneca              18.14   1   1   
  7 Styn, Chloe               11 Amherst                  18.33   2 
  8 Murray, Kayla             12 West Seneca              18.49   2 
  9 Giancarlo, Eve             8 Amherst                  18.74   3 
 10 Abdellatif, Tima          11 Grand Island             18.90   2 
 11 Leon, Kayla               10 Kenmore West             19.19   1 
 12 Murray, Janai             12 Tapestry Cha             19.78   1 
 13 Stercula, Madison         12 Alden                    19.96   2 
 14 O'Connor, Erica            9 Alden                    21.44   1 
 15 Lupp, Elisabeth           10 Grand Island             22.24   1 
 -- Turnage, Amaya            11 Sweet Home                  DQ   3 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
 MEET RECORD: # 15.29  4/30/2016   Zachary Jones, Holland CSD                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sudyn, Daniel             12 West Seneca              16.91   3  10   
  2 Marrelli, Mark            10 Kenmore West             17.17   3   8   
  3 Ostrowski, Jacob          11 Holland Csd              18.59   3   6   
  4 Macey, Austin             12 West Seneca              18.98   3   4   
  5 Mason, Justin              9 Alden                    19.07   2   2   
  6 Hausauer, Shane           10 Holland Csd              19.44   2   1   
  7 Bruner, Brandon           10 Grand Island             19.54   2 
  8 France, DaVon             11 Amherst                  20.05   1 
  9 Brown, Brandon            12 Alexander Ce             20.45   1 
 10 Avery, Connor             11 West Seneca              23.05   3 
 11 Bennett, Zach              9 Alden                    23.06   1 
 12 Szczepankiewicz, Aaron     8 Grand Island             24.23   2 
 -- Castaldo, Lawson          12 Amherst                     FS   3 
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
 MEET RECORD: # 26.06  4/30/2016   Nia Stevens, Tapestry Cha                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevens, Nia              10 Tapestry Cha             25.49#  4  10   
  2 Hunter, Taylor            11 Tapestry Cha             26.87   4   8   
  3 Lambert, Breanna          11 West Seneca              28.12   4   6   
  4 Shannon, Lezaya           10 West Seneca              28.41   3   4   
  5 Maxwell, Laurie           10 Amherst                  28.60   4   2   
  6 Millender, Brianna        10 Sweet Home               28.60   3   1   
  7 Mings, Jasmine             8 West Seneca              28.62   2 
  8 Brundrige, Chalise         9 Cardinal Oha             29.05   3 
  9 Baker-Terhaar, Emma       10 Amherst                  29.33   3 
  9 Zelasko, Peyton           12 Alden                    29.33   4 
 11 Eichensehr, Ava            9 Alden                    29.53   3 
 12 Johnson, Faith             9 Sweet Home               29.54   4 
 13 Rainey, DaNaeya            9 Kenmore West             29.77   2 
 14 Berlinger, Sarah          10 Grand Island             29.89   3 
 15 Billittier, Christina     11 Mt. Mercy Ac             30.32   1 
 16 Hereth, Emily              9 Holland Csd              30.39   1 
 17 Smith, Faith               9 Alexander Ce             33.90   1 
 18 Oldman, Tori               8 Grand Island             35.02   1 
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
 MEET RECORD: # 23.04  4/30/2016   Alex Buczynski, Canisius                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Borzillieri, Peter        11 West Seneca              22.78#  3  10   
  2 Snell, Christian          11 Alden                    23.27   3   8   
  3 Pastuszynski, Riley       11 Alden                    23.75   2   6   
  4 Maurino, Jared            11 West Seneca              23.88   3   4   
  5 Woods, Paul               11 Canisius                 23.92   3   2   
  6 Curry, Jaylin             12 Tapestry Cha             24.03   2   1   
  7 McCarley, Ronald           9 Amherst                  24.24   3 
  8 Cook, Tyler               11 Alexander Ce             24.36   2 
  9 Kelly, Travis             10 West Seneca              24.48   2 
 10 Wilson, Cameron           11 Tapestry Cha             24.81   1 
 11 Relyea, Coan              12 Holland Csd              25.25   2 
 12 Gonzalez, Carlos          12 Kenmore West             25.28   2 
 13 Teijeira, Noah            11 Holland Csd              25.29   1 
 14 Nicholas, Joel            10 Canisius                 25.52   3 
 15 Steck, Mark                9 Grand Island             25.53   1 
 16 Steinagel, Jack           11 Grand Island             26.21   1 
 17 John, Evan                10 Sweet Home               26.31   1 
 18 Kenyon, Derrick           10 Sweet Home               27.86   1 
 
Event 5  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
 MEET RECORD: # 2:18.30  4/30/2016   Gabrielle Orie, Nardin Acade              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Riley              11 Holland Csd            2:23.99   2  10   
  2 Forbes, Steph             12 Amherst                2:25.74   2   8   
  3 Hauser, Jordan            12 West Seneca            2:26.48   2   6   
  4 Warner, Savannah          12 Alden                  2:27.70   2   4   
  5 Murray, Erin              12 Holland Csd            2:29.91   2   2   
  6 Raithel, Tabitha J.W.      9 West Seneca            2:30.89   2   1   
  7 Strasser, Ashleigh        10 Alden                  2:31.33   2 
  8 Ahuna, Emily              11 Amherst                2:39.41   2 
  9 Smith, Olivia             12 Kenmore West           2:39.62   2 
 10 Grzebinski, Emma           9 West Seneca            2:41.17   2 
 11 Reyes, Nikki              11 Kenmore West           2:43.10   2 
 12 Johnson, Alexis           10 Tapestry Cha           2:46.03   1 
 13 Lisiecki, Kaitlyn         10 West Seneca            2:47.75   1 
 14 Nguyen, Alexis             7 Grand Island           2:49.63   1 
 15 Baeumler, Lauren          10 Grand Island           2:49.66   1 
 16 Campolo, Ava               7 Sweet Home             2:51.84   1 
 17 Rebmann, Katie            11 Alexander Ce           2:53.04   1 
 18 Steavens, Samantha        11 Alexander Ce           3:18.55   1 
 
Event 6  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
 MEET RECORD: # 2:00.85  4/30/2016   Andrew Shelton, Williamsvill              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Buzby, Ryan               11 Grand Island           2:02.93   2  10   
  2 Carver, Cameron           12 Amherst                2:03.05   2   8   
  3 Howard, Tim               12 Grand Island           2:03.79   2   6   
  4 Zubler, Tanner            12 West Seneca            2:04.81   2   4   
  5 Jeziorski, Josh           11 Alden                  2:07.19   2   2   
  6 Fusani, Alex              11 Kenmore West           2:08.04   2   1   
  7 Farrell, Carl             12 Alden                  2:10.82   2 
  8 Lane, Josh                12 Canisius               2:12.53   2 
  9 Dour, Saferino            10 Canisius               2:12.79   2 
 10 Madge, Derek              12 West Seneca            2:13.86   2 
 11 Marburger, Will           11 Holland Csd            2:14.41   1 
 12 Regan, Grady               9 Holland Csd            2:14.66   1 
 13 Orlowski, Mark            11 Amherst                2:16.02   2 
 14 Connelly, Adam            12 Cardinal Oha           2:16.77   2 
 15 Cox, Grant                11 Alexander Ce           2:17.90   1 
 16 Majewski, Trevor          11 West Seneca            2:21.73   1 
 17 Davis, Chris               9 Tapestry Cha           2:27.15   1 
 18 Balogh, Matthew            9 West Seneca            2:27.24   1 
 19 Connors, Charlie           8 Kenmore West           2:31.72   1 
 20 Dickinson, Bruce          10 Sweet Home             2:32.28   1 
 21 Januchowski, Dalton       10 Sweet Home             2:48.54   1 
 22 Rebmann, Michael           9 Alexander Ce           3:17.96   1 
 
Event 7  Girls 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
 MEET RECORD: # 7:17.24  4/30/2016   Brooke Van Slyke, Sweet Home              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Van Slyke, Brooke         12 Sweet Home             7:32.08   10   
  2 Shores, Vanessa           11 Grand Island           8:31.31    8   
  3 Murray, Alivia             9 West Seneca            8:35.31    6   
  4 Carter, Natalie            7 Grand Island           9:08.53    4   
  5 Frazer, Lauren             9 West Seneca            9:26.47    2   
  6 Pignatora, Olivia          9 Sweet Home            12:09.54    1   
  7 Bennett, Jaime            10 Alden                 12:59.53  
  8 Bennett, Allison          10 Alden                 12:59.67  
 
Event 8  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
 MEET RECORD: # 50.82  4/25/2015   Tapestry Charter, Tapestry Cha              
                       T Hunter, N Stevens, T Jamison, T Alston          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tapestry Charter                                      50.73#  2  10   
     1) Parker, Nevaeh 7                2) Hunter, Taylor 11              
     3) Bostic, Kim 12                  4) Stevens, Nia 10                
  2 West Seneca East                                      52.46   2   8   
     1) Arnold, Genevieve 9             2) Piselli, Emily 9               
     3) Pitts, Azure 12                 4) Shannon, Lezaya 10             
  3 Alden                                                 53.84   2   6   
     1) Zelasko, Peyton 12              2) Eichensehr, Ava 9              
     3) Augustine, Sara 12              4) O'Connor, Sara 11              
  4 Kenmore West                                          53.97   2   4   
     1) Leon, Kayla 10                  2) Ellis, Milena 11               
     3) Wende, Christina 11             4) Cudzilo, Janessa 9             
  5 West Seneca West                                      54.19   1   2   
     1) Cislo, Emmakay 9                2) Sainsbury, Kelsey 9            
     3) Ramirez, Alexis 12              4) Lambert, Breanna 11            
  6 Holland Csd                                           54.67   2   1   
     1) Bulega, Kaitlyn 11              2) Hereth, Emily 9                
     3) King, Paige 10                  4) Armbrust, Sarah 12             
  7 Sweet Home                                            55.18   2 
  8 Grand Island                                        1:00.41   1 
     1) Amato, Brooke 9                 2) Carter, Natalie 7              
     3) Baeumler, Lauren 10             4) Berlinger, Sarah 10            
  9 Alexander Central                                   1:02.58   1 
     1) Bliss, Cayna 9                  2) Harding, Kristen 9             
     3) Stanley, Ashley 9               4) Cline, Hannah 11               
 
Event 9  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
 MEET RECORD: # 44.65  4/30/2016   Bennett, Bennett                            
                       N Jackson, S Lewis, A Dildy, K Benson             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Seneca East                                      44.44#  2  10   
     1) Breidenstein, Austin 12         2) Maurino, Jacob 11              
     3) Lithluxia, Chris 11             4)                                
  2 Canisius                                              44.48#  2   8   
     1) Nicholas, Joel 10               2) Woods, Paul 11                 
     3) Huston, Kenyatta 11             4) Buczynski, Alex 12             
  3 Alden                                                 45.02   2   6   
     1) Leigh, Alex 11                  2) Skowronski, Colin 10           
     3) Pastuszynski, Riley 11          4) Snell, Christian 11            
  4 Tapestry Charter                                      45.89   2   4   
     1) Hunter, Miles 10                2) Shankle, D'Angelo 10           
     3) Wilson, Cameron 11              4) Curry, Jaylin 12               
  5 Kenmore West                                          48.02   2   2   
     1) James, Tal 12                   2) Marrelli, Mark 10              
     3) Hickey, Ryan 11                 4) Gonzalez, Carlos 12            
  6 Sweet Home                                            51.23   1   1   
 -- West Seneca West                                         DQ   1 
     1) Burridge, Steven 9              2) Dadzie, Dae-jean 9             
     3) Gibson, Liam 11                 4) Eastman, Alex 11               
 -- Grand Island                                             DQ   2 
     1) Marino, Michael 9               2) Click, Jagger 10               
     3) Steck, Mark 9                   4) Morris, Breckin 9              
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
 MEET RECORD: # 4:42.35  4/30/2016   Danielle Orie, Nardin Acade               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Larkman, Emma             10 West Seneca            5:04.31   2  10   
  2 Himes, Sam                12 Sweet Home             5:15.71   2   8   
  3 Roy, Sophia               10 Amherst                5:18.69   2   6   
  4 Caltagirone, Caitlin      11 Holland Csd            5:19.88   2   4   
  5 Hildreth, Kayleigh        12 Sweet Home             5:26.32   2   2   
  6 Stainsby, Allison         10 West Seneca            5:27.27   2   1   
  7 Golas, Sarah              11 Alden                  5:29.43   2 
  8 Kron, Becky               11 Alden                  5:34.05   2 
  9 Harrington, Grace          9 Mt. Mercy Ac           5:38.08   2 
 10 Nguyen, Alexis             7 Grand Island           5:44.69   2 
 11 Dauer, Emily              12 West Seneca            5:46.14   2 
 12 Stuff, Megan              11 Kenmore West           5:52.57   2 
 13 Reynolds, Alana            9 Amherst                5:53.94   2 
 14 Neitch, Abby               7 Holland Csd            5:56.14   2 
 15 Morcella, Bella            9 Mt. Mercy Ac           5:58.53   2 
 16 Jaenecke, Alyssa          10 Grand Island           6:00.09   2 
 17 Krug, Alanna              10 Kenmore West           6:04.53   2 
 
Event 11  Girls 4x800.5 Meter Relay Double  4x4
=======================================================================
 MEET RECORD: # 8:58.14  4/30/2016   Williamsville South, Williamsvill         
                         E Moore, S Cook, A Robertson, S Vahue             
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Amherst                                             9:40.79   10   
     1) Forbes, Steph 12                2) Maxwell, Laurie 10             
     3) Faller, McKenzie 11             4) Ahuna, Emily 11                
  2 Holland Csd                                         9:42.21    8   
     1) Hereth, Emily 9                 2) Murray, Erin 12                
     3) Walker, Emilee 12               4) Jones, Riley 11                
  3 Sweet Home                                         10:27.33    6   
  4 Alexander Central                                  10:44.07    4   
     1) Ohlson, Bria 12                 2) Rebmann, Katie 11              
     3) Stanley, Ashley 9               4) Hume, Lauren 11                
  5 West Seneca East                                   10:49.11    2   
     1) Shannahan, Teagan 11            2) Landahl, Megen 11              
     3) Rodriguez, Amilleah 10          4) Rzoska, Paige 10               
  6 Grand Island                                       10:49.39    1   
     1) DiLaura, Jennette 11            2) Abdellatif, Tima 11            
     3) Ruminski, Alyssa 11             4) Lewis, Marissa 9               
  7 Alden                                              11:21.96  
 
Event 12  Boys 4x800.5 Meter Relay Double 4x4
=======================================================================
 MEET RECORD: # 7:47.20  4/30/2016   Grand Island, Grand Island                
                         S Melendez, K Frascatore, T Howard, J Masters     
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Grand Island                                        7:48.34   10   
     1) Howard, Tim 12                  2) Marino, Michael 9              
     3) Steinagel, Jack 11              4) Steck, Mark 9                  
  2 West Seneca East                                    7:55.30    8   
     1) Madge, Derek 12                 2) Sullivan, James 9              
     3) Sambrotto, Ray 10               4) Zubler, Tanner 12              
  3 West Seneca West                                    7:58.05    6   
     1) Archilla, John 11               2) Brown, Joseph 11               
     3) Woods, Thomas 11                4) Beeman, Tim 12                 
  4 Kenmore West                                        8:41.39    4   
     1) Militello, Alex 12              2) Hudson, Dan 12                 
     3) Saadiq, Khalil 12               4) Tokuyama, Keiichiro 12         
  5 Alexander Central                                   9:29.44    2   
     1) Zito, Jordon 12                 2) Hausfelder, Cameron 11         
     3) Heinaman, Ethan 9               4) Slenker, Benjamin 11           
  6 Sweet Home                                         10:06.79    1   
 
Event 13  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
 MEET RECORD: # 4:33.27  4/30/2016   Chris Nowak, Sweet Home                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bishop, Tyler             10 West Seneca            4:48.09   10   
  2 Czech, Adam               12 Alden                  4:48.71    8   
  3 Hanks, Cole               11 Holland Csd            4:49.33    6   
  4 Adams, Bobby              10 Alden                  4:50.10    4   
  5 Roberts, Spencer          12 West Seneca            4:50.50    2   
  6 Jones, Brody               7 Holland Csd            5:00.32    1   
  7 Personius, Elly            9 Amherst                5:03.09  
  8 Lynch, Colin              12 Kenmore West           5:08.31  
  9 Doctor, Dustin            12 West Seneca            5:13.05  
 10 Bradshaw, Anderson        12 Alexander Ce           5:17.38  
 11 Grzebinski, Jake          11 West Seneca            5:23.93  
 12 Bender, Evan              11 Grand Island           5:24.84  
 13 White, Keyshawn           12 Tapestry Cha           5:28.29  
 14 Weissenburg, Jacob        10 Sweet Home             5:29.00  
 15 Stanz, Dominic             8 Kenmore West           5:40.73  
 16 Aronica, Matt              9 Grand Island           5:45.88  
 
Event 14  Girls 4x401 Meter Relay Frosh & Soph
=======================================================================
 MEET RECORD: # 4:15.85  4/20/2013   West Seneca West, West Seneca West        
                         B Colello, A Jankowski, I Mancino, K Zimmer       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sweet Home                                          4:27.93   10   
  2 Grand Island                                        4:31.11    8   
     1) Schultz, Laura 10               2) Baeumler, Lauren 10            
     3) Jaenecke, Alyssa 10             4) Berlinger, Sarah 10            
  3 Kenmore West                                        4:35.97    6   
     1) Zach, Karleigh 9                2) Boal, Charlotte 8              
     3) Knab, Abby 10                   4) Cudzilo, Janessa 9             
  4 Tapestry Charter                                    4:38.13    4   
     1) Sanders, Malinda 9              2) Parker, Nevaeh 7               
     3) Mann, Jadyen 8                  4) Johnson, Alexis 10             
  5 West Seneca West                                    4:42.29    2   
     1) Cislo, Emmakay 9                2) Sainsbury, Kelsey 9            
     3) Freeland, Madeline 9            4) Mariani, Madison 9             
  6 Alden                                               4:49.60    1   
     1) King, Alyssa 10                 2) Czech, Gabby 10                
     3) Martin, Emma 9                  4) Hillman, Samantha 9            
  7 Alexander Central                                   5:27.23  
     1) Smith, Faith 9                  2) Harding, Kristen 9             
     3) Bykowski, Abigail 9             4) Bliss, Cayna 9                 
 
Event 15  Boys 4x401 Meter Relay Frosh & Soph
=======================================================================
 MEET RECORD: # 3:39.99  4/20/2013   St. Francis, St. Francis                  
                         A Hayes, C Walter, E Buccieri, D Weyrough         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Grand Island                                        3:50.39   10   
     1) Marino, Michael 9               2) Morris, Breckin 9              
     3) Szczepankiewicz, Aaron 8        4) Click, Jagger 10               
  2 Kenmore West                                        3:50.66    8   
     1) Brown, Michael 10               2) Marrelli, Mark 10              
     3) Mendez, Vince 10                4) Mendez, Aaron 9                
  3 Tapestry Charter                                    3:52.92    6   
     1) Carter-Faires, Elias 10         2) Eldridge, Tyree 10             
     3) Hunter, Miles 10                4) Shankle, D'Angelo 10           
  4 West Seneca West                                    3:55.42    4   
     1) Clifton, Joshua 10              2) Wild, Austin 10                
     3) Kelly, Travis 10                4) Sigman, Zachary 9              
  5 Alden                                               4:03.98    2   
     1) Menzies, David 10               2) Derenda, Matt 8                
     3) Bennett, Zach 9                 4) Mason, Justin 9                
  6 Sweet Home                                          4:27.98    1   
 
Event 16  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
 MEET RECORD: # 13.05  4/25/2015   Taylor Alston, Tapestry Cha                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevens, Nia              10 Tapestry Cha             12.82#  4  10   
  2 Hunter, Taylor            11 Tapestry Cha             13.25   4   8   
  3 Piselli, Emily             9 West Seneca              13.54   4   6   
  4 Shannon, Lezaya           10 West Seneca              13.78   3   4   
  5 King, Paige               10 Holland Csd              14.09   1   2   
  6 Maxwell, Laurie           10 Amherst                  14.10   4   1   
  7 Mings, Jasmine             8 West Seneca              14.19   3 
  8 Baker-Terhaar, Emma       10 Amherst                  14.29   4 
  9 Amato, Brooke              9 Grand Island             14.52   3 
 10 Rainey, DaNaeya            9 Kenmore West             14.54   3 
 11 Whitfield, Phyllicia      12 Sweet Home               14.60   3 
 12 McCrossan, Camryn         12 Sweet Home               14.65   2 
 13 Haug, Nadine              12 West Seneca              14.67   3 
 14 Billittier, Christina     11 Mt. Mercy Ac             14.67   2 
 15 Bennett, Jaime            10 Alden                    15.04   2 
 16 Modi, Helen               11 Mt. Mercy Ac             15.33   2 
 17 Phillips, Autumn           9 Alden                    15.82   2 
 18 Lewis, Danielle           11 Mt. Mercy Ac             16.28   1 
 19 Sikorski, Gabrielle       11 Mt. Mercy Ac             17.31   2 
 20 Hume, Nicole               8 Alexander Ce             17.87   1 
 21 Stefani, Charlie          10 Alexander Ce             20.06   1 
 
Event 17  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
 MEET RECORD: # 11.48  4/25/2015   Alex Dildy, Bennett                         
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maurino, Jacob            11 West Seneca              11.11#  3  10   
  2 Snell, Christian          11 Alden                    11.46#  3   8   
  3 Huston, Kenyatta          11 Canisius                 11.57   3   6   
  4 Skowronski, Colin         10 Alden                    11.89   3   4   
  5 Cook, Tyler               11 Alexander Ce             11.97   2   2   
  6 Welling, Parker           12 West Seneca              12.00   2   1   
  7 James, Tal                12 Kenmore West             12.21   2 
  8 Michael, Andrew           12 West Seneca              12.36   1 
  9 Wilson, Cameron           11 Tapestry Cha             12.41   2 
 10 Clothier, Gunnar          10 Holland Csd              12.64   1 
 11 Click, Jagger             10 Grand Island             13.23   1 
 12 Killian, Joe              11 Grand Island             15.68   1 
 
Event 18  Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
 MEET RECORD: # 10:53.38  4/30/2016   Anna Rybczynski, West Seneca             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rybczynski, Anna          10 West Seneca           10:41.29#  10   
  2 Kasperek, MaKayla         10 Sweet Home            10:52.86#   8   
  3 Mruk, Sarah                9 West Seneca           11:39.12    6   
  4 Cohn, Laura                8 Kenmore West          11:42.81    4   
  5 Caltagirone, Caitlin      11 Holland Csd           11:45.16    2   
  6 Harrington, Grace          9 Mt. Mercy Ac          12:48.59    1   
  7 Kurtyko, Danuta            8 Sweet Home            12:53.13  
  8 DiLaura, Jennette         11 Grand Island          13:09.05  
  9 Coupal, Sarah             11 Kenmore West          13:13.73  
 10 Gaffney, Mckenzie          9 Alden                 13:20.94  
 11 Hillman, Samantha          9 Alden                 13:23.23  
 12 Oldman, Tori               8 Grand Island          14:04.69  
 
Event 19  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
 MEET RECORD: # 10:06.16  4/30/2016   Joshua Glaub, West Seneca                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Glaub, Joshua             11 West Seneca            9:47.45#  10   
  2 Pfaff, David              11 Canisius              10:31.25    8   
  3 Appenheimer, Tom          10 Cardinal Oha          10:39.82    6   
  4 Hanks, Cole               11 Holland Csd           10:53.22    4   
  5 Eastland, Cameron          9 Alden                 10:56.81    2   
  6 Masters, Jerome           12 Grand Island          11:02.54    1   
  7 Boccolucci, Aidin         12 West Seneca           11:17.39  
  8 Killian, Joe              11 Grand Island          11:19.83  
  9 Poydock, Zachary          10 Sweet Home            11:22.96  
 10 Zauner, Trevor            12 Alexander Ce          11:24.97  
 11 Personius, David          12 Amherst               11:27.46  
 12 Servos, Jordan            12 Alden                 11:31.28  
 13 Gee, Dylan                 9 West Seneca           11:55.13  
 14 Cancilla, Andrew           8 Kenmore West          12:07.58  
 15 Ortman, Jordan             9 West Seneca           12:07.66  
 16 Mahoney, Brian            11 Kenmore West          12:36.21  
 
Event 20  Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
 MEET RECORD: # 1:06.24  4/30/2016   Tiana Luton, Sweet Home                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Augustine, Sara           12 Alden                  1:09.06   3  10   
  2 Ramirez, Alexis           12 West Seneca            1:13.79   3   8   
  3 Styn, Chloe               11 Amherst                1:15.49   3   6   
  4 Newell, Andrea             9 West Seneca            1:17.83   3   4   
  5 Sorrentino, Brianna       10 West Seneca            1:17.95   3   2   
  6 Benjamin, Keyara          10 Sweet Home             1:19.72   1   1   
  7 Leon, Kayla               10 Kenmore West           1:19.87   2 
  8 O'Connor, Erica            9 Alden                  1:20.01   2 
  9 Jaenecke, Alyssa          10 Grand Island           1:21.48   2 
 10 Michaels, Josie           11 Kenmore West           1:21.81   2 
 11 Castello, Rachel          10 West Seneca            1:28.62   1 
 12 Lupp, Elisabeth           10 Grand Island           1:30.44   1 
 
Event 21  Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
 MEET RECORD: # 55.24  4/30/2016   Zachary Jones, Holland CSD                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Castaldo, Lawson          12 Amherst                  58.72   2  10   
  2 Marrelli, Mark            10 Kenmore West           1:01.27   2   8   
  3 Clothier, Gunnar          10 Holland Csd            1:04.68   2   6   
  4 Ostrowski, Jacob          11 Holland Csd            1:06.10   2   4   
  5 Carey, Nicholas           10 Grand Island           1:08.58   1   2   
  6 Bruner, Brandon           10 Grand Island           1:09.95   2   1   
  7 Mason, Justin              9 Alden                  1:12.79   1 
  8 Bradshaw, Anderson        12 Alexander Ce           1:12.83   2 
  9 Lohr, Ryan                12 West Seneca            1:18.90   1 
 10 Bennett, Zach              9 Alden                  1:19.13   1 
 11 Kirisits, Alex            11 Kenmore West           1:19.18   1 
 
Event 22  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
 MEET RECORD: # 1:00.80  4/30/2016   Nia Stevens, Tapestry Cha                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevens, Nia              10 Tapestry Cha           1:01.04   3  10   
  2 Warner, Savannah          12 Alden                  1:02.32   3   8   
  3 Hunter, Taylor            11 Tapestry Cha           1:03.95   3   6   
  4 Hauser, Jordan            12 West Seneca            1:04.55   3   4   
  5 Arnold, Genevieve          9 West Seneca            1:05.12   2   2   
  6 Grubb, Maxana              9 Amherst                1:05.28   3   1   
  7 Benjamin, Kyanna           8 Sweet Home             1:05.78   2 
  8 Smith, Olivia             12 Kenmore West           1:05.93   3 
  9 Schultz, Laura            10 Grand Island           1:06.41   1 
 10 Johnson, Faith             9 Sweet Home             1:06.42   2 
 11 Tyburski, Haley            9 Alden                  1:06.78   2 
 12 Faller, McKenzie          11 Amherst                1:07.78   2 
 13 Ferrentino, Xoie           9 Mt. Mercy Ac           1:08.54   1 
 14 Smith, Sydney             12 Kenmore West           1:10.31   1 
 15 Siwy, Cassandra           12 West Seneca            1:11.16   1 
 16 Lewis, Marissa             9 Grand Island           1:11.20   1 
 17 Atkinson, Jordyn          12 Alexander Ce           1:33.32   1 
 
Event 23  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
 MEET RECORD: # 52.58  4/20/2013   Derrick Weyrough, St. Francis               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Borzillieri, Peter        11 West Seneca              53.17   4  10   
  2 Jeziorski, Jeremy         11 Alden                    53.17   4   8   
  3 Varshay, Charlie          12 Alden                    53.86   4   6   
  4 Smith, Job                11 Alexander Ce             53.88   3   4   
  5 Shankle, D'Angelo         10 Tapestry Cha             55.13   3   2   
  6 Sullivan, Jamie            9 West Seneca              55.50   3   1   
  7 Howard, Tim               12 Grand Island             55.62   3 
  8 Buzby, Ryan               11 Grand Island             55.69   4 
  9 Hickey, Ryan              11 Kenmore West             56.75   3 
 10 Teijeira, Noah            11 Holland Csd              56.75   2 
 11 Foster, Thomas            11 Canisius                 57.10   3 
 12 Orlowski, Mark            11 Amherst                  58.21   2 
 13 Smith, Terrell            11 Tapestry Cha             58.55   2 
 14 Lisiecki, Joshua          10 West Seneca              59.09   1 
 15 Valvo, Dan                12 Kenmore West           1:01.84   1 
 16 Boyle, Pat                12 Sweet Home             1:03.06   2 
 17 Ostrowski, Josh            9 Holland Csd            1:03.64   1 
 18 Frost, Sam                 9 Sweet Home             1:08.67   1 
 19 Haniszeski, Robert        11 Alexander Ce           1:16.31   1 
 
Event 24  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 MEET RECORD: # 10:31.13  4/30/2016   Sweet Home, Sweet Home                   
                          K Hildreth, A West, M Kasperek, A Parrizzi        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Seneca West                                   10:33.68   10   
     1) Mariani, Madison 9              2) Rybczynski, Anna 10            
     3) Larkman, Emma 10                4) Stainsby, Allison 10           
  2 Alden                                              10:53.47    8   
     1) Warner, Savannah 12             2) Golas, Sarah 11                
     3) Strasser, Ashleigh 10           4) Kron, Becky 11                 
  3 Sweet Home                                         10:54.00    6   
  4 Kenmore West                                       11:16.92    4   
     1) Michaels, Josie 11              2) Boal, Charlotte 8              
     3) Reyes, Nikki 11                 4) Cohn, Laura 8                  
  5 Alexander Central                                  11:42.39    2   
     1) Ohlson, Bria 12                 2) George, Olivia 12              
     3) Bykowski, Abigail 9             4) Hume, Lauren 11                
  6 Grand Island                                       11:58.74    1   
     1) Nguyen, Alexis 7                2) Ruminski, Alyssa 11            
     3) Lewis, Marissa 9                4) Jaenecke, Alyssa 10            
 
Event 25  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 MEET RECORD: # 8:47.50  4/30/2016   Williamsville South, Williamsvill         
                         H Higgins, A Shelton, O Rickler, J Lee            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Seneca East                                    8:42.50#  10   
     1) Sambrotto, Ray 10               2) Zubler, Tanner 12              
     3) Glaub, Joshua 11                4) Madge, Derek 12                
  2 Alden                                               8:56.91    8   
     1) Jeziorski, Josh 11              2) Farrell, Carl 12               
     3) Boucher, Conrad 12              4) Czech, Adam 12                 
  3 West Seneca West                                    8:59.05    6   
     1) Bishop, Tyler 10                2) Roberts, Spencer 12            
     3) Archilla, John 11               4) Beeman, Tim 12                 
  4 Canisius                                            9:10.83    4   
     1) Pfaff, David 11                 2) Granto, Mac 11                 
     3) Dour, Saferino 10               4) Lane, Josh 12                  
  5 Kenmore West                                        9:33.12    2   
     1) Brown, Michael 10               2) Mendez, Vince 10               
     3) Mendez, Aaron 9                 4) Fusani, Alex 11                
  6 Grand Island                                        9:51.32    1   
     1) Steinagel, Jack 11              2) Morris, Breckin 9              
     3) Killian, Joe 11                 4) Thompson, Andrew 11            
  7 Tapestry Charter                                   10:14.63  
     1) Eldridge, Tyree 10              2) Whitaker, Tyrell 9             
     3) Carter-Faires, Elias 10         4) Davis, Chris 9                 
 
Event 26  Girls High Jump
=======================================================================
 MEET RECORD: #  5-02  4/30/2016   Kaitlyn Bulega, Holland CSD                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Turnage, Amaya            11 Sweet Home             5-02.00#  10   
  2 Bulega, Kaitlyn           11 Holland Csd            5-00.00    8   
  3 Altieri, Cookie           12 Alden                 J5-00.00    6   
  4 Galley, Jayna             10 Holland Csd            4-08.00    4   
  5 Michaels, Josie           11 Kenmore West           4-06.00    2   
  6 Stercula, Madison         12 Alden                  4-04.00    1   
  7 Pitts, Azure              12 West Seneca           J4-04.00  
  7 Schultz, Laura            10 Grand Island          J4-04.00  
  9 Shannahan, Teagan         11 West Seneca            4-02.00  
 10 Knab, Abby                10 Kenmore West           4-00.00  
 11 Sigler, Samantha          10 West Seneca           J4-00.00  
 -- Mallory, Jamillyah        10 Amherst                     NH  
 -- Murray, Kayla             12 West Seneca                 NH  
 
Event 27  Boys High Jump
=======================================================================
 MEET RECORD: #  5-10  4/25/2015   Dominic Farszmil, West Seneca               
 MEET RECORD: #  6-00  4/30/2016   Dom Farszmil, West Seneca                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Farszmil, Dom             12 West Seneca            6-04.00#  10   
  2 Woods, Paul               11 Canisius               5-08.00    8   
  3 Gilchrist, giovanni       11 Canisius               5-06.00    6   
  4 Hunter, Miles             10 Tapestry Cha          J5-06.00    4   
  5 James, Tal                12 Kenmore West          J5-06.00    2   
  6 Sudyn, Daniel             12 West Seneca           J5-06.00    1   
  7 Smith, Job                11 Alexander Ce           5-04.00  
  7 Servos, Jordan            12 Alden                  5-04.00  
  9 Hall, Marcus               9 Amherst                5-02.00  
  9 Brown, Brandon            12 Alexander Ce           5-02.00  
 11 Avery, Connor             11 West Seneca            5-00.00  
 -- Hausauer, Shane           10 Holland Csd                 NH  
 -- Mohr, Patrick              9 Kenmore West                NH  
 -- Botticello, Joe           10 Grand Island                NH  
 -- Masters, Jerome           12 Grand Island                NH  
 -- Krysczak, Ben             10 Alden                       NH  
 
Event 28  Girls Pole Vault
=======================================================================
 MEET RECORD: # 10-00  4/30/2016   Rockoff Aubrey, Amherst                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Connor, Sara            11 Alden                  9-06.00   10   
  2 Murray, Kayla             12 West Seneca            9-00.00    8   
  3 Smith, Sydney             12 Kenmore West           7-00.00    5   
  3 Murray, Alivia             9 West Seneca            7-00.00    5   
  5 Shores, Vanessa           11 Grand Island          J7-00.00    2   
  6 Parrizzi, Angie           11 Sweet Home            J7-00.00    1   
  7 Bryans, Sydney            11 Amherst               J7-00.00  
  8 Cline, Hannah             11 Alexander Ce           6-06.00  
  9 Zach, Karleigh             9 Kenmore West           6-00.00  
 10 Bennett, Cailyn           12 Alden                 J6-00.00  
 -- Giancarlo, Eve             8 Amherst                     NH  
 -- Andrews, Amanda           10 Sweet Home                  NH  
 
Event 29  Boys Pole Vault
=======================================================================
 MEET RECORD: # 13-01  4/30/2016   Chris Beckley, Lake Shore H                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastman, Alex             11 West Seneca           10-06.00   10   
  2 Gibson, Liam              11 West Seneca           10-00.00    8   
  3 Gonzalez, Carlos          12 Kenmore West           9-06.00    6   
  4 Schuh, Matthew            11 Alden                 J9-06.00    4   
  5 Hintzman, Travis          11 West Seneca            9-00.00    2   
  6 Macey, Austin             12 West Seneca           J9-00.00    1   
  7 Urbaniak, Peyton          11 Sweet Home            J9-00.00  
  8 Thompson, Andrew          11 Grand Island           8-06.00  
  9 Miller, Mike              10 Amherst               J8-06.00  
 10 France, DaVon             11 Amherst                8-00.00  
 11 Szczepankiewicz, Aaron     8 Grand Island          J8-00.00  
 -- Valvo, Dan                12 Kenmore West                NH  
 -- Farrell, Carl             12 Alden                       NH  
 
Event 30  Girls Long Jump
=======================================================================
 MEET RECORD: # 15-10.75  4/25/2015   Emily Marchitte, West Seneca             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mallory, Jamillyah        10 Amherst               16-09.50#  10   
  2 George, Olivia            12 Alexander Ce          15-05.50    8   
  3 O'Connor, Sara            11 Alden                 15-04.00    6   
  4 Wende, Christina          11 Kenmore West          15-02.50    4   
  5 Galley, Jayna             10 Holland Csd           15-01.75    2   
  6 Rak, Julia                12 Holland Csd           15-01.25    1   
  7 Altieri, Cookie           12 Alden                 14-07.00  
  8 Piselli, Emily             9 West Seneca           13-11.50  
  9 Haug, Nadine              12 West Seneca           13-10.25  
 10 Pitts, Azure              12 West Seneca           13-07.25  
 11 Murray, Kayla             12 West Seneca           13-03.75  
 12 Abdellatif, Tima          11 Grand Island          12-10.75  
 13 Modi, Helen               11 Mt. Mercy Ac          11-08.00  
 14 Brundrige, Chalise         9 Cardinal Oha          11-07.50  
 15 Murray, Janai             12 Tapestry Cha          11-06.50  
 16 Morcella, Bella            9 Mt. Mercy Ac          10-05.00  
 17 Carter, Natalie            7 Grand Island         J10-05.00  
 -- Cornelius, Destiny        12 Sweet Home                  ND  
 -- Ellis, Milena             11 Kenmore West                ND  
 
Event 31  Boys Long Jump
=======================================================================
 MEET RECORD: # 21-02  4/30/2016   Zachary Jones, Holland CSD                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Buczynski, Alex           12 Canisius              21-08.00#  10   
  2 Sudyn, Daniel             12 West Seneca           19-02.50    8   
  3 Woods, Paul               11 Canisius              18-10.00    6   
  4 Pastuszynski, Riley       11 Alden                 18-04.75    4   
  5 Leigh, Alex               11 Alden                 18-03.00    2   
  6 Boone, Kenny              10 Amherst              J18-03.00    1   
  7 Lithluxia, Chris          11 West Seneca           18-01.00  
  8 Lewandowski, Brennan      10 Holland Csd           16-09.00  
  9 Clifton, Joshua           10 West Seneca           16-04.25  
 10 Towns, Michael            11 Tapestry Cha          15-09.50  
 11 Steinagel, Jack           11 Grand Island          15-04.50  
 12 Gottler, Alex              9 Grand Island          14-11.00  
 13 Ostrowski, Josh            9 Holland Csd           14-08.50  
 14 Ilozue, Chukwudi           9 Sweet Home            11-06.00  
 -- Hunter, Miles             10 Tapestry Cha              FOUL  
 
Event 32  Girls Triple Jump
=======================================================================
 MEET RECORD: # 35-07.50  4/30/2016   Jamillyah Mallory, Amherst               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mallory, Jamillyah        10 Amherst               35-03.50   10   
  2 Wende, Christina          11 Kenmore West          34-09.00    8   
  3 Rak, Julia                12 Holland Csd           33-02.00    6   
  4 Altieri, Cookie           12 Alden                 31-08.75    4   
  5 Arnold, Genevieve          9 West Seneca           30-11.25    2   
  6 Schultz, Laura            10 Grand Island          29-11.00    1   
  7 Stercula, Madison         12 Alden                 29-09.25  
  8 Mings, Jasmine             8 West Seneca           29-08.75  
  9 Billittier, Christina     11 Mt. Mercy Ac          28-10.25  
 10 Millender, Brianna        10 Sweet Home            26-05.75  
 11 Hereth, Emily              9 Holland Csd           26-02.50  
 12 Freeland, Madeline         9 West Seneca           25-10.25  
 13 Lupp, Elisabeth           10 Grand Island          24-09.00  
 14 Murray, Janai             12 Tapestry Cha          23-11.25  
 
Event 33  Boys Triple Jump
=======================================================================
 MEET RECORD: # 41-07.75  4/30/2016   Kaleb Luton, Sweet Home                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maurino, Jared            11 West Seneca           40-04.25   10   
  2 Leigh, Alex               11 Alden                 40-02.00    8   
  3 Boone, Kenny              10 Amherst               38-09.25    6   
  4 Gilchrist, giovanni       11 Canisius              38-06.50    4   
  5 Lithluxia, Chris          11 West Seneca           38-03.50    2   
  6 Relyea, Coan              12 Holland Csd           38-00.25    1   
  7 Hunter, Miles             10 Tapestry Cha          37-08.00  
  8 Towns, Michael            11 Tapestry Cha          36-04.50  
  9 Cox, Grant                11 Alexander Ce          35-08.00  
 10 Michael, Andrew           12 West Seneca           34-10.00  
 11 Murray, Max               10 Canisius             J34-10.00  
 12 Straw, Brad               12 Sweet Home            34-02.00  
 13 Schuh, Matthew            11 Alden                 33-10.00  
 14 Ostrowski, Jacob          11 Holland Csd           33-02.25  
 15 Gottler, Alex              9 Grand Island          31-10.50  
 16 Mohr, Patrick              9 Kenmore West          31-09.25  
 17 Click, Jagger             10 Grand Island          31-02.25  
 18 Mendez, Aaron              9 Kenmore West          30-00.00  
 19 Dadzie, Dae-jean           9 West Seneca           28-01.50  
 -- Masters, C J              10 Cardinal Oha                ND  
 
Event 34  Girls Shot Put
=======================================================================
 MEET RECORD: # 37-03  4/30/2016   Rachel Donner, Iroquois                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGee, Arleasia           11 Sweet Home            33-01.50   10   
  2 Hake, Karlie              10 Alden                 32-02.25    8   
  3 Akaic, Maryam             10 Tapestry Cha          30-04.50    6   
  4 Izydorczak, Elizabeth     12 Holland Csd           29-09.50    4   
  5 Lesinski, Amy             11 Holland Csd           29-08.50    2   
  6 Barbary, Shaun            11 Kenmore West          29-00.50    1   
  7 Madore, Mia               10 Kenmore West          28-08.00  
  8 Devore, Mariah            12 Sweet Home            28-05.50  
  9 Grassl, Alexis             9 Alden                 27-08.75  
 10 Major, Tiffany            11 West Seneca           27-06.00  
 11 Hume, Nicole               8 Alexander Ce          26-07.50  
 12 Abdellatif, Tima          11 Grand Island          26-02.50  
 13 Zeitz, Brianna            12 West Seneca           26-01.75  
 14 Hildebrand, Samantha      11 West Seneca           25-00.00  
 15 Sciortino, Maria          10 Grand Island          21-02.00  
 16 Henning, Audrey           11 Tapestry Cha          18-06.00  
 17 Stefani, Charlie          10 Alexander Ce          12-07.75  
 
Event 35  Boys Shot Put
=======================================================================
 MEET RECORD: # 47-05.25  4/30/2016   Leyton Miner, Alden                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Willson, Greg             12 Holland Csd           43-07.75   10   
  2 Castoire, Joseph          11 West Seneca           42-00.00    8   
  3 Adimy, Alex               12 Canisius              39-01.75    6   
  4 Stevenson, Bradley        12 Grand Island          36-11.50    4   
  5 Keller, Quinn             10 Alden                 36-01.50    2   
  6 Tilly, Donovan            11 Holland Csd           34-09.25    1   
  7 Cooper, Nicholas          10 West Seneca           34-02.00  
  8 King, Nick                12 Alden                 33-02.00  
  9 Jellinick, Ryan           10 Grand Island          32-11.00  
 10 Wilson, James             11 Tapestry Cha          30-04.75  
 11 Madges, Brendan           12 West Seneca           30-02.75  
 12 Shabazz, Solomon          10 Sweet Home            29-11.00  
 13 Rodriguez, Joedriel       11 Tapestry Cha          29-05.00  
 13 Morgan, Makhi             10 Kenmore West          29-05.00  
 15 Luker, Nathaniel           9 Alexander Ce          25-11.00  
 16 Carlini, Matt              9 Sweet Home            25-07.75  
 17 Davis, Austin             11 Alexander Ce          23-11.50  
 
Event 36  Girls Discus Throw
=======================================================================
 MEET RECORD: # 110-05  4/30/2016   Emily Zebrowski, Springville               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGee, Arleasia           11 Sweet Home              102-04   10   
  2 Izydorczak, Elizabeth     12 Holland Csd              92-06    8   
  3 Lesinski, Amy             11 Holland Csd              90-02    6   
  4 Hake, Karlie              10 Alden                    88-03    4   
  5 Akaic, Maryam             10 Tapestry Cha             88-02    2   
  6 Major, Tiffany            11 West Seneca              81-06    1   
  7 Madore, Olivia            12 Kenmore West             78-11  
  8 Sigler, Samantha          10 West Seneca             J78-11  
  9 Zeitz, Brianna            12 West Seneca              74-00  
 10 Madore, Mia               10 Kenmore West             69-03  
 11 Amato, Brooke              9 Grand Island             58-01  
 12 Naab, Paige               10 Alden                    57-05  
 13 Atkinson, Jordyn          12 Alexander Ce             53-10  
 14 Steavens, Samantha        11 Alexander Ce             53-04  
 15 Sciortino, Maria          10 Grand Island             52-09  
 16 Taylor, Carise            11 Tapestry Cha             50-02  
 17 Young, LeAzjha            11 Mt. Mercy Ac             49-03  
 17 Denman, Stephanie         10 Sweet Home               49-03  
 
Event 37  Boys Discus Throw
=======================================================================
 MEET RECORD: # 134-06  4/30/2016   Chris Greenwald, Alden                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Perlino, Dylan            12 Holland Csd             141-02#  10   
  2 Castoire, Joseph          11 West Seneca             121-00    8   
  3 Skowronski, Colin         10 Alden                   113-09    6   
  4 Staniszewski, Joshua      12 Holland Csd             110-04    4   
  5 Jasen, Zachary            12 Alexander Ce            109-09    2   
  6 Stevenson, Bradley        12 Grand Island            109-07    1   
  7 Shabazz, Solomon          10 Sweet Home              106-02  
  8 Wilson, James             11 Tapestry Cha            100-07  
  9 King, Nick                12 Alden                   100-05  
 10 Frazer, Adam              11 West Seneca              95-09  
 11 Rodriquez, Alex           12 Amherst                  94-02  
 12 Kennedy, Calik            11 Amherst                  86-10  
 13 Beaver, Khalial           10 Tapestry Cha             83-02  
 14 Delsordo, Anthony         10 Alexander Ce             83-00  
 15 Jellinick, Ryan           10 Grand Island             79-03  
 16 Morgan, Makhi             10 Kenmore West             78-07  
 17 Madges, Brendan           12 West Seneca              73-07  
 18 Carlini, Matt              9 Sweet Home               60-07  
 -- Williams, Noah            10 Canisius                    ND  
 -- Adimy, Alex               12 Canisius                  FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) West Seneca West            93        2) Sweet Home                 84   
    2) Holland CSD                 84        4) Alden                      76   
    5) Tapestry Charter            74        6) Amherst                    54   
    7) Kenmore West                48        8) West Seneca East           36   
    9) Grand Island                25       10) Alexander Central          14   
   11) Mt. Mercy Academy            1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) West Seneca West           102        2) Alden                     100   
    3) West Seneca East            86        4) Canisius                   68   
    5) Holland CSD                 54        6) Grand Island               46   
    7) Kenmore West                41        8) Amherst                    25   
    9) Tapestry Charter            17       10) Alexander Central          10   
   11) Cardinal OHara               6       12) Sweet Home                  3