Seton Catholic XC

October 29, 2017

Meadville High School

 

Event 2 Mixed 1.0 Mile Run CC 1 & 2 Grade
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================

Results - Women 1Mile Mile Run
1 Johnson, Anna W1 St. George 8:18.00
2 Nies, Leah W1 St. James 8:25.00
3 DiRamo, Jordyn W2 St. Luke 8:34.00
4 Butterfield, Leah W1 Our Lady of Peace 8:37.00
5 Taylor, Nora W2 St. Jude 9:08.00
6 Newell, Alicia W2 Our Lady of Peace 9:25.00
7 Gianelli, Vayda W1 St. Luke 9:25.00
8 Walker, Sophie W2 Seton Catholic 9:27.00 1
9 Fried, Jaida W2 Erie City Youth 9:33.00
10 Luteran, Ava W2 Seton Catholic 9:42.00 2
11 Eicher, Riley W2 St. James 9:46.00
12 Mlakar, Jayden W1 St. Luke 9:47.00
13 Taylor, Kendall W1 St. James 9:56.00
14 Zinz, Tiernan W4 Learning Center 10:01.00
15 Shaw, Sophie W6 Learning Center 10:04.00
16 Passilla, Lillyann W2 Seton Catholic 10:08.00 3
17 Cass, Allison W1 St. Luke 10:54.00
18 Hughes, Eleanor W1 Saegertown 11:03.00
19 Davis, Olivia W1 Seton Catholic 11:09.00 4
20 Staaf, Gracie W1 Seton Catholic 11:12.00 5
21 Montz, Lucia W1 Our Lady of Peace 11:25.00
22 Newell, Hailey W1 Our Lady of Peace 11:28.00
23 Mehler, Madelyn W2 Learning Center 12:59.00
Results - Men 1Mile Mile Run
1 Riehl, Jack M2 Seton Catholic 7:17.00 1
2 Bowers, Luke M2 Fort LeBoeuf 7:19.00
3 Budacki, Carter M2 Our Lady of Peace 7:44.00
4 Miller, Seamus M2 Seton Catholic 8:23.00 2
5 Fabin, Will M2 St. George 8:36.00
6 Fuchs, Claus M2 Erie City Youth 8:39.00
7 Gredler, Ethan M1 Seton Catholic 8:47.00 3
8 Liederbach, Easton M1 St. Stephen 8:49.00
9 Lane, Noah M1 St. James 9:09.00
10 Dunkle, Graham M2 Learning Center 9:20.00 4
11 Kosco, Trajan M1 Seton Catholic 9:23.00 5
12 Allen, Xander M1 Lca 9:24.00
13 Zawistowski, Aleksander M1 Learning Center 9:30.00 6
14 Wilkinson, Riley M2 Saegertown 9:32.00
15 Barrios, Jorge M1 St. James 9:35.00
16 Lester, Ryan M2 Seton Catholic 9:49.00 7
17 English, Samuel M1 St. George 9:56.00
18 Hatt, Hunter M2 Our Lady of Peace 9:57.00
19 Patel, Samay M2 Learning Center 9:59.00 8
20 Brown, Cole M2 Learning Center 10:29.00 9
21 Tatarko, Nathaniel M2 Our Lady of Peace 10:35.00
22 Dudenhoffer, Grant M1 Our Lady of Peace 10:40.00
23 Kirby, JJ M2 St. James 11:30.00
24 Barrett, Cole M1 Seton Catholic 11:42.00 10
25 Walton-Garcia, Xandor M1 Learning Center 12:00.00 11
26 Stefanucci, Tucker M1 Seton Catholic 12:13.00 12
27 Margosian, Alexander M2 St. James 12:51.00

 

 

Event 2 Mixed 1.0 Mile Run CC 3 & 4 Grade
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================

Results - Women 1Mile Mile Run
1 Liederbach, Payton W4 St. Stephen 7:33.00
2 Lester, Colby W4 Seton Catholic 7:42.00 1
3 DiRamo, Brooklyn W3 St. Luke 8:07.00
4 Belczyk, Alexia W4 Erie City Youth 8:09.00
5 Johnston, Reagan W3 Seton Catholic 8:11.00 2
6 Taylor, Leah W3 St. James 8:13.00 3
7 Johnston, Kendal W3 Seton Catholic 8:16.00 4
8 Swanseger, Sophia W3 St. James 8:23.00 5
9 Repko, Lydia W4 Saegertown 8:32.00
10 Hammer, Layla W3 Seton Catholic 8:36.00 6
11 Meyer, Jenna W4 St. James 8:44.00 7
12 Skrypczak, Savannah W3 St. James 8:52.00 8
13 Crotty, Lacey W3 St. James 9:06.00 9
14 Spano, Keira W3 St. Luke 9:13.00
15 Rosiella, Abigail W4 Erie City Youth 9:14.00
16 Hughes, Margaret W4 Saegertown 9:37.00
17 Ladaika, Abigail W3 St. James 9:38.00 10
18 Fuller, Rose W3 Learning Center 10:11.00
19 Zinz, Tiernan W4 Learning Center 10:16.00
20 Foster, Adison W4 Seton Catholic 10:18.00 11
21 O'Neil, Faith W3 St. James 10:22.00 12
22 Adamczyk, Hannah W4 St. James 10:23.00
23 Murphy, Lucy W3 Seton Catholic 10:43.00 13
24 Crofoot, June W3 Seton Catholic 11:04.00 14
25 Murphy, Gracie W3 St. Luke 12:36.00
Results - Men 1Mile Mile Run
1 Bowers, Brady M4 Fort LeBoeuf 7:03.00
2 Gardner, Levi M3 Calv 7:15.00
3 Gardner, Everett M4 Calv 7:26.00
4 Yeager, August M4 Learning Center 7:31.00
5 Leggett, Haleem M3 St. George 7:49.00 1
6 Johnson, Drew M3 St. George 7:55.00 2
7 English, William M3 St. George 8:00.00 3
8 Williams, Nick M4 Lca 8:04.00
9 Powell, Brady M4 St. George 8:07.00 4
10 Harrison, Ty M4 Seton Catholic 8:09.00
11 Say, Ryder M4 Seton Catholic 8:11.00
12 Carroll, Israel M3 Erie City Youth 8:26.00
13 Fabin, Frank M2 St. George 8:31.00 5
14 Vogt, Damien M4 Saegertown 8:55.00
15 Fried, Isiah M4 Erie City Youth 9:05.00
16 Grande, Rocco M4 Erie City Youth 9:10.00
17 Bengel, Trent M3 St. Luke 9:15.00
18 Rosenthal, Zach M3 St. Luke 9:17.00
19 Grande, Rory M3 Erie City Youth 9:26.00
20 Fickenworth, Alex M4 St. George 9:57.00 6
21 Perino, Noah M4 Lca 10:00.00
22 Harrison, Max M4 Seton Catholic 10:09.00
23 Keller, Brooks M4 Seton Catholic 10:10.00

 

Event 3 Mixed 1.7 Mile Run CC 5 & 6 Grade
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women 1.7Mile Mile Run
1 Liederbach, Kennedy W6 St. Stephen 12:23.00
2 Tatarko, Jocelyn W6 Our Lady of Peace 12:53.00
3 Brugger, Ellie W6 Our Lady of Peace 12:58.00
4 Barrett, Grace W6 Seton Catholic 13:00.00
5 Caryl, Katie W6 St. George 13:18.00
6 Taylor, Molly W5 St. Jude 13:23.00
7 Riehl, Claire W6 Seton Catholic 13:23.00
8 Lutz, Zaliey W5 Saegertown 13:57.00
9 Chase, Sara W6 St. James 14:21.00
10 Allen, Isabella W5 Lca 14:29.00
11 Williams, Peyton W6 Lca 14:43.00
12 Burkett, Rosaria W6 Seton Catholic 14:46.00
13 Schrubb, Fawn W5 Erie City Youth 14:53.00
14 Teed, Sarah W5 St. Jude 15:19.00
15 Zook, Nolan W6 Saegertown 15:24.00
16 Reynolds, Kaylee W5 Saegertown 15:31.00
17 Tincher, Debra W6 Strong Vincent 15:35.00
18 Easly, Allison W5 Erie City Youth 15:48.00
19 Yeager, Adaline W6 Learning Center 16:25.00 1
20 Shaw, Sophie W6 Learning Center 16:30.00 2
21 Harward, Wynn W6 Learning Center 16:57.00 3
22 Kosco, Octavius W5 Seton Catholic 18:12.00
23 Owens, Ahava W5 Learning Center 18:18.00 4
24 Gerber, Elaina W6 Learning Center 24:55.00 5
Results - Men 1.7Mile Mile Run
1 Handzel, Noah M6 Our Lady of Peace 11:16.00
2 Barnett, Kyle M6 Cochranton 11:22.00
3 Bruni, Antonio M5 St. James 11:33.00
4 Liederbach, Colin M6 St. Stephen 11:39.00
5 Bowers, Jackson M6 Fort LeBoeuf 11:44.00
6 Fuchs, Kallan M5 Erie City Youth 12:20.00
7 Schultz, Jeremy M5 Saegertown 12:29.00 1
8 Beck, Carter M5 Saegertown 12:37.00 2
9 Bekken, Alexander M6 Learning Center 12:46.00
10 Fried, Adam M5 Erie City Youth 12:46.00
11 Butterfield, Tyler M6 Our Lady of Peace 13:07.00
12 Vrenna, Evan M6 St. James 13:10.00
13 Carter, Aiden M5 St. Jude 13:10.00
14 Green, Tyler M6 St. Jude 13:13.00
15 Flick, Heath M6 Lca 13:35.00
16 Stewart, Carter M6 Saegertown 13:38.00 3
17 Sauers, Cameron M6 St. Jude 13:44.00
18 Dean, Jonah M6 Seton Catholic 13:48.00
19 Petrucelli, Joey M5 Saegertown 14:01.00 4
20 Wilkinson, Reese M5 Saegertown 14:11.00 5
21 Dausey, Eli M5 St. Luke 14:12.00
22 Morley, Seth M5 Saegertown 14:19.00 6
23 Kiser, Greg M5 Saegertown 14:52.00 7
24 VonSternberg, Andrew M5 Erie City Youth 15:04.00
25 Isic, Asim M5 Erie City Youth 15:12.00
26 Mehler, Joshua M6 Seton Catholic 15:22.00
27 Garrison, Rylan M5 Learning Center 15:36.00

28 Hughes, Nolan M5 Saegertown 15:49.00
29 Roeback, Seth M6 St. Luke 15:51.00
30 Dildine, Zack M5 Lca 16:35.00
31 Perino, Nathan M6 Lca 17:20.00
32 Opsanic, Nick M6 Saegertown 18:05.00
33 Brown, Bryce M6 Learning Center 19:32.00
34 Kosco, Julius M5 Seton Catholic 19:37.00

 

Event 4 Mixed 1.7 Mile Run CC 7 & 8 Grade
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women 1.7Mile Mile Run
1 Fuchs, Aurora W8 Strong Vincent 11:38.00 1
2 Sweet, Sarah W8 St. James 12:04.00 2
3 Zank, Samantha W7 St. James 12:12.00 3
4 Taylor, Cailin W8 St. James 13:12.00 4
5 Belczyk, Alyssa W8 Strong Vincent 13:19.00 5
6 Suranofsky, Raeann W8 St. James 13:28.00 6
7 Easly, Katherine W7 Strong Vincent 14:03.00 7
8 Perino, Annabella W7 Strong Vincent 14:07.00 8
9 Ladaika, Isabel W8 St. James 14:38.00 9
10 Belczyk, Aaryah W8 Strong Vincent 15:00.00 10
11 Benedict, Isabella W7 Strong Vincent 15:05.00 11
12 Ackers, Carrington W8 Strong Vincent 15:38.00 12
13 Karney, Sophia W7 St. James 17:17.00 13
14 Campbell, Caitlyn W7 Strong Vincent 18:54.00
15 Orama, Madee W8 Strong Vincent 20:04.00
16 Kosco, Augusta W7 Seton Catholic 21:05.00
17 Garrison, Aubrey W7 Learning Center 21:46.00
Results - Men 1.7Mile Mile Run
1 Kuhn, Garrett M8 Wattsburg 10:52.00
2 Willis, Caleb M8 Lca 11:03.00
3 Moritz, Connor M8 St. Jude 11:23.00
4 Bengel, Eythan M8 St. Luke 11:30.00
5 Kunco, Adam M8 St. Luke 11:36.00
6 Nadzam, Evan M7 Strong Vincent 11:53.00
7 Margosian, Bailey M8 St. James 11:57.00
8 Constable, Cole M7 Our Lady of Peace 12:06.00
9 Fenno, Zach M7 Strong Vincent 12:06.00
10 Dausey, Danny M7 St. Luke 12:10.00
11 Brady, Samuel M7 St. James 12:25.00
12 Kruszewski, Travis M8 St. James 12:41.00
13 Glenn, Ossian M7 Learning Center 13:03.00
14 Fuchs, Elias M7 Strong Vincent 13:35.00
15 Harrick, Isaiah M7 St. Luke 14:30.00
16 Yeager, Max M7 Learning Center 15:16.00
17 Conklin, Andy M7 Learning Center 24:06.00